Farnost Pavlovice u Kojetína

Pozvánky

Články a fotografie z farnosti

Výročí vysvěcení kostela a Misijní měsíc říjen 2019

27. října jsme si připomněli výročí vysvěcení kostela sv. Ondřeje v Pavlovicích, ale také náš úkol "jít do celého světa a hlásat evangelium". V komentovaném obětním průvodu jsme přinášeli dary z pěti kontinentů a prosili jsme za jejich problémy a také jsme prosili za každého z nás, ať v síle eucharistie jsme misionáři pro všechny lidi kolem nás a svým životem vydáváme svědectví o Boží lásce ke všem lidem na zemi.

Poděkování za úrodu 2019

22. září 2019 jsme uspořádali druhý ročník Poděkování za úrodu. V komentovaném obětním průvodu farníci přinášeli např. ovoce, zeleninu, květiny, med nebo obilí a prosili jsme za různé skupiny lidí, které naši farnost tvoří nebo ovlivňují. Na závěr pan farář Tomáš Strogan požehnal domácí pokrmy a nápoje z vlastní úrody. Po mši svaté jsme se sešli ve společenské místnosti na obecním úřadě. Každý přinesl nějakou malou ukázku toho co s Božím požehnáním vyrostlo a bylo dále přetvořeno rukou šikovné hospodyňky a u šálku kávy nebo čaje jsme mohli si popovídat.